İnteraktif Hizmetler

İnteraktif Hizmetler

Web Tasarım

Günümüzde internette azımsanmayacak kadar çok zaman geçiren kişileri ve sanal dünyanın etkisini göz önünde bulunduran firmalar ciddi bir site web tasarım ve tanıtım işlerine giriştiler. Web Sitelerinde firmalar, ürünlerinin fiyat ve teknik özellik bilgilerini, resimlerini, videolarını yayınlayabiliyor, verdikleri hizmetler ile ilgili potansiyel müşterilerini bilgilendirebiliyor, kendilerini rahat bir şekilde tanıtabiliyor ve potansiyel müşterilerine çok hızlı ulaşabiliyorlar. Tanıtım aracı olarak kullanılmasının dışında web tasarımı sonucunda elde edilen web sitelerinin bir diğer önemli artısı da firmalar içi internet üzerinde online mağaza gibi işlev görebilmeleridir. Firmalar, ürünlerinin tüm bilgilerini buradan paylaşıp satış işlemlerini gerçekleştirebiliyorlar.


SEO (Arama Motoru Optimizasyonu)

SEO,arama motorlarına yönelik yapılan iyileştirme ve optimizasyon çalışmalarıdır. Site içi ve site dışı SEO olmak üzere ikiye ayrılmaktadır. Arama motorlarında    yükselmek adına yapılan işlemlerin tamamını kapsamaktadır. SEO’nun temel amacı, açılımı itibariyle “Arama Motoru Optimizasyonu” yani Arama Motorlarında üst sıralarda listelenmektir. Bu amaç da, sitelerde yer alan bilgi, hizmet veya satışların daha fazla ilgili kitleye ulaştırılmasını sağlamaktır.SEO, Arama Motorlarında sitelerin veya sayfaların üst sıralara çıkarılmasına yönelik yapılan çalışmaları kapsar. SEO; sitelerin doğal yollarla ulaşamayacakları web popülerliğine, doğal görünen yöntemler kullanarak ulaşma sanatıdır. Bu web popülerliği, beraberinde Google sıralama artışını da getirmektedir. SEO İnternet reklamcılığının en prestijli ve getirisi yüksek pazarlama stratejisidir.


Sosyal Medya Yönetimi

Sosyal Medya Nedir?

Bizce, sosyal medya terimi ile ilgili bilinmesi gereken en önemli nokta, medyanın artık geleneksel bir yanı olmadığıdır. Çünkü sosyal medya dramatik bir hızda iletişim kurma biçimimizi değiştirdi. Facebook, Twitter, LinkedIn ve diğer tüm araçlar etkileşim ve network yaratma üzerine kurulu. Çift taraflı iletişim ile geleneksel medyanın size sunamadığı fırsatları yakalayabiliyor, markanıza bir karakter oluşturuyorsunuz. Tüm geleneksel mecralarda reklam hedef kitlenize dahil olmayan insanlara da gösterilirdi. Örneğin bebek ürünleri sattığınızı ve hafta sonu gazete reklamı verdiğinizi düşünelim. Tüm gazete okuyucuları reklamınızı görecek ama kaçı ürününüzle ilgilenecek? İşte sosyal medya sadece ürününüzle ilgilenen insanlarla iletişime geçmenize ve onlarla ilişki kurmanıza olanak tanır. Kısaca sosyal medya araçları reklam mecraları değil iletişim mecralardır.

Sosyal Medya İletişimi Nedir?

Yakın zamana kadar telefon, sms ya da e-posta yolu ile iletişim kurardık. Bugün hızlı mesajlaşma servisleri, mobil uygulamalar ya da video görüşmeler ve tabii ki internete bağlı olduğumuz sürece sosyal ağları kullanıyoruz. Bu değişimin tamamı iletişimi yeniden tanımlıyor. Sosyal medya çağında etkili iletişim kurabilmek adına onun kurallarını anlamamız ve uymamız gerekiyor.

  • Sosyal medya katılımcıdır: İnsanlar kendi içeriğini kendileri üretir. Yaş, dil, din, cinsiyet ayrımı yoktur.
  • Sosyal medya şeffaftır: Hangi bilginin kimler tarafından üretildiği ya da paylaşıldığı görülebilir.
  • Sosyal medya ulaşılabilirdir: İnternet bağlantısı olan herkes, kolaylıkla sosyal medyayı takip edebilir.

Sosyal Medya Pazarlama İşletmenize Nasıl Fayda Sağlar?

İnternet sayesinde artık tüketiciler hiç olmadıkları güçlüler. Markalar hakkında fikirlerini paylaşıyorlar, iyi ya da kötü deneyimlerini Twitter’da, Facebook’ta ya da bloglarda anlatıyorlar. Eğer markanız sosyal medyada yer almıyorsa tüm bu deneyimden yoksun olacaksınız. Hakkınızda konuşulanları kaçıracaksınız ve rakiplerinizin bir adım daha öne geçmesine izin vermiş olacaksınız. Çünkü sosyal medya büyüyor. Her geçen gün binlerce insan binlerce farklı konuda fikrini belirtmek için sosyal ağlarda hesap açıyor. Ama gözler hala sizi arıyor.